Nieuws pretparken & dierentuinen

Lees hier een van de laatste nieuwsberichten:

Gisteren

Toverland viert jubileum met nieuwe illusieshow Hans Klok: Magic Memories

Attractiepark Toverland viert in 2026 haar 25-jarig jubileum en pakt daarbij groots uit. Vanaf zaterdag 18 april kunnen bezoekers genieten van de speciaal voor Toverland ontwikkelde show Magic Memories van de wereldberoemde illusionist Hans Klok. In de dertig minuten durende voorstelling worden de toeschouwers meegenomen in een betoverende tijdreis vol illusies en verrassingen. De show wordt opgevoerd tot en met zondag 28 juni in de weekenden en op feestdagen en is inbegrepen bij een Toverland-ticket. Meer informatie is te vinden via toverland.com/hansklok.

 

“Hans Klok was 25 jaar geleden degene die Toverland officieel open toverde”, vertelt Bart Jaspers, Senior Manager Marketing & Communicatie. “Daarom keert hij nu terug met de speciaal voor Toverland ontwikkelde show Magic Memories. We zijn enorm trots op deze bijzondere samenwerking, waarbij we onze bezoekers nog meer gaan onderdompelen in de magie.” Bezoekers mogen zich opmaken voor een spectaculaire voorstelling vol verbluffende trucs, sensationele illusies en magische verrassingen.

 

Grootse circustent

Speciaal voor de show wordt een grootse circustent in Toverland opgebouwd. De tent heeft ruim 700 zitplaatsen en er is tevens een foyer waar hapjes en drankjes te verkrijgen zijn. Op de tribune zijn speciale plekken gereserveerd voor bezoekers die geen trap kunnen lopen, zodat de show voor iedereen toegankelijk is.

 

Premium zitplaatsen met fotomoment

Bezoekers die zich van de allerbeste plek willen verzekeren kunnen Golden Seats bijboeken. Deze zitplaatsen zijn extra comfortabel en bevinden zich vooraan de tribune, waardoor ze het beste zicht garanderen. Bij een Golden Seat is ook popcorn, een drankje én een fotomoment met Hans Klok inbegrepen. Een Golden Seat kost € 25,-, de capaciteit is beperkt.

 

Praktische informatie

Hans Klok: Magic Memories is in totaal 25 dagen te zien van zaterdag 18 april tot en met zondag 28 juni in de weekenden en tijdens Hemelvaart en Pinksteren. De show duurt circa dertig minuten en wordt meerdere keren per dag opgevoerd. Standaard zitplaatsen zijn inbegrepen bij een Toverland-ticket, op basis van beschikbaarheid. Meer informatie is te vinden via toverland.com/hansklok.

 

The worlds fastest Illusionist
De shows in Toverland zijn de laatste mogelijkheid om Hans Klok te zien voordat hij vanaf november 2026 een hoofdrol zal spelen in de internationale hitshow The Illusionists. The Illusionists is een samenwerking tussen BrandConnection, SCALA Theater, JK Theater en Senf, in samenwerking met Cirque du Soleil Entertainment Group. The Illusionists is een spectaculaire theatershow vol adembenemende illusies, gevaarlijke ontsnappingen en ongekende magie met zeven van ‘s werelds beste illusionisten. De show is voor het eerst in Nederland te zien en is exclusief te bezoeken in een select aantal Nederlandse theaters.

Lees meer »
26 maart 2026

Toverland viert 25-jarig jubileum met 25-uurs openstelling

Attractiepark Toverland bestaat 25 jaar en viert dit bijzondere jubileum met het ToverFestival: 25 Hours of Magic. Dit unieke evenement duurt maar liefst 25 uur en vindt plaats van zaterdag 27 juni 09:00 uur tot en met zondag 28 juni 10:00 uur. In thematische tijdsblokken van vijf uur worden bezoekers getrakteerd op feestelijke activiteiten, waaronder een grootse parade, lasergamen tussen de halloweenkarakters en een spectaculaire vuurwerkshow.

 

“Voor ons jubileum wilden we iets doen dat écht bij Toverland past. Daarom hebben we ervoor gekozen om al onze hoogtepunten van de afgelopen jaren te laten samenkomen in één groots ToverFestival”, vertelt Luke Verhoeven, Manager Entertainment. “En met het uitgangspunt dat het jubileumevenement 25 uur duurt, konden we nog meer exclusieve en unieke activiteiten in het programma opnemen. Hiermee schrijven we opnieuw geschiedenis!” Na afloop van het ToverFestival op zondag 28 juni blijft het park geopend tot 18:00 uur. Liefhebbers kunnen dus maar liefst 33 aaneengesloten uren in Toverland blijven.

 

Vijf feestblokken

Tijdens het ToverFestival worden bezoekers iedere vijf uur verrast met ludieke en creatieve activiteiten van toen en nu. In elk tijdsblok staat een ander thema centraal, variërend van de historie van het park tot swingende feestjes tot het onverwachte van de nacht. Hoogtepunten zijn een XXL-parade waarin de beste momenten van de zomer, Halloween en de winter in Toverland samenkomen, lasergamen tussen de vampiers en een spectaculaire vuurwerkshow. Bezoekers die alle feestblokken meemaken en dus 25 uur aanwezig zijn, ontvangen een unieke pin.

 

Het hele jaar door feest

Tijdens het gehele jubileumjaar is het park feestelijk aangekleed met jubileumdecoratie. Ook zal er op diverse plekken in het park een speciaal jubileumlied te horen zijn. Op één van de wandelpaden in het park verschijnt ‘Exploria Historia’, waarbij bezoekers aan de hand van museumborden worden meegenomen door 25 jaar aan magie. Alle jubileumactiviteiten zijn te vinden op toverland.com/25.

 

Praktische informatie

Het ToverFestival vindt plaats van zaterdag 27 juni 09:00 uur tot zondag 28 juni 10:00 uur. Op zondag blijft Toverland vervolgens regulier geopend tot 18:00 uur. Tickets voor het ToverFestival kosten € 46,50 per stuk en zijn verkrijgbaar via tickets.toverland.com. Bezoekers die minimaal 7 dagen van tevoren hun tickets aanschaffen, ontvangen € 7,00 Early Bird korting per persoon. Meer informatie is te vinden op toverland.com/toverfestival.

Lees meer »
25 maart 2026

Efteling opent derde Changing Places Toilet in Nederland

De Efteling heeft vanaf vandaag een Changing Places Toilet, speciaal voor (jonge) bezoekers met een ernstige en/of meervoudige beperking. Het is de derde locatie in Nederland met een speciaal ontworpen toilet, met meer ruimte en specialistische hulpmiddelen zoals een tillift en een aankleedtafel. Vanmiddag hebben Irene Moors, ambassadeur VriendenLoterij, Turan (11) en Kirsty (13), Kinderambassadeurs van Stichting het Gehandicapte Kind, en Sophie (11) dit officieel geopend. Het attractiepark zet daarmee weer een belangrijke stap in de verbetering van haar toegankelijkheid.  “Dat we vandaag het derde toilet mogen openen in de Efteling is bijzonder en belangrijk. Voor velen is een toiletbezoek vanzelfsprekend tijdens een dagje uit, echter is het voor sommige bezoekers met een beperking een reden om thuis te blijven. De Efteling is een plek voor iedereen en daarom zijn we erg blij dat het Changing Places Toilet nu ook bij ons is gerealiseerd. Uiteindelijk hopen we hiermee anderen te inspireren zodat nog veel meer locaties toegankelijker worden,” vertelt Koen Sanders, directeur Product, Markt en Imago bij de Efteling.

Samenwerking Stichting het Gehandicapte Kind
Voor de totstandkoming van het Changing Places Toilet heeft de Efteling nauw samengewerkt met Stichting het Gehandicapte Kind. “Kinderen met een ernstige motorische beperking kunnen niet altijd een dagje uit met hun gezin en samen fijne herinneringen maken, omdat de sanitaire voorzieningen niet altijd voldoen aan wat zij nodig hebben. Met de opening van deze derde locatie zijn we goed op weg naar onze doelstelling van 30 speciale toiletvoorzieningen in Nederland. En dat op een wonderlijke plek als de Efteling. Ik weet zeker dat we hier veel gezinnen enorm blij mee maken,” vertelt Rebecca Gerritse, directeur van Stichting het Gehandicapte Kind. De realisatie van de Changing Places Toiletten in Nederland wordt mede mogelijk gemaakt dankzij de deelnemers van de VriendenLoterij. 

Toegankelijkheid en meedoen met de rest
Ook aanwezig bij de opening van het Changing Places Toilet in de Efteling zijn Sophie (11) en haar moeder Monique. Sophie heeft een elektrische rolstoel waarmee zij steeds meer dingen zelfstandig kan doen en gaat er graag op uit met haar vriendinnen en gezin. Monique vertelt: “Wij kunnen alleen naar plaatsen waar oog is voor toegankelijkheid en waar Sophie kan meedoen, net zoals de rest. In de Efteling kan dat gelukkig en daarom komen we er graag. Dankzij het nieuwe Changing Places Toilet is dit nu nog beter geregeld en dat vinden we fantastisch!”

Lees meer »
24 maart 2026

Duinrell overweldigd door 10.000 aanmeldingen voor testrit nieuwe Kikker8baan – 500 fans geselecteerd.

Duinrell heeft een overweldigende respons ontvangen op de oproep voor testrijders van de nieuwe Kikker8baan. Maar liefst 10.000 fans zijn aangemeld om als één van de eersten de nieuwe familieachtbaan te mogen uitproberen. De massale belangstelling onderstreept de sterke band tussen Duinrell en haar fans. De actie trok inschrijvingen uit het hele land en van gezinnen die vaak al jarenlang het park bezoeken. Vanwege deze uitzonderlijke belangstelling heeft Duinrell besloten niet 100, maar 500 testrijders te selecteren.
De exclusieve testritten vinden plaats op woensdag 1 april (geen grap) op Duinrell. De geselecteerde deelnemers worden vanaf 12:00 uur verwacht, waarna het testrijden plaatsvindt tussen 13:00 en 15:00 uur.
De nieuwe Kikker8baan De nieuwe Kikker8baan is een moderne herinterpretatie van de iconische attractie die al generaties lang bij Duinrell hoort. Met deze nieuwe versie investeert Duinrell in de toekomst van het attractiepark, waarbij nostalgie en innovatie samenkomen in een toegankelijke familieachtbaan. De officiële opening en in gebruikname van de Kikker8baan vind plaats op vrijdag 3 april.
Pers is van harte uitgenodigd om op 1 april (geen grap) aanwezig te zijn bij de testritten en als één van de eersten de nieuwe Kikker8baan in werking te zien en van de testers te horen hoe zij de baan ervaren.Uiteraard zijn zij ook welkom op 3 april.

Lees meer »
9 maart 2026

Duinrell zoekt 100 testrijders voor nieuwe Kikker8baan

Achtbaanfans krijgen unieke kans om attractie als eerste te testen

Duinrell is op zoek naar 100 testrijders voor de nieuwe Kikker8baan. Achtbaanliefhebbers krijgen op woensdag 1 april (geen grap) de kans om als eerste een rit te maken in de nieuwe familieachtbaan. Het attractie- en vakantiepark organiseert die middag een exclusieve testmiddag voorafgaand aan de officiële opening op 3 april.
Testmiddag voor fans Tijdens de testmiddag, tussen 13.00 en 15.00 uur, maakt de nieuwe Kikker8baan haar eerste rondjes met bezoekers. Duinrell roept fans uit Nederland en daarbuiten op om zich aan te melden.
“Voor veel Nederlanders was de Kikkerachtbaan hun eerste achtbaanervaring,” laat Duinrell weten. “Het is mooi om juist liefhebbers als eerste kennis te laten maken met de nieuwe versie.”
Aanmelden kan tot 18 maart via https://www.duinrell.nl/testrijders. De geselecteerde testrijders ontvangen automatisch bericht.
Officiële opening De nieuwe Kikker8baan wordt op vrijdag 3 april om 13.00 uur feestelijk geopend. Tijdens een openingsmoment in het attractiepark wordt samen met bezoekers afgeteld naar de eerste officiële rit. De opening valt samen met de start van het 91ste seizoen van Duinrell.
Nieuwe generatie Kikker8baan De oorspronkelijke Kikkerachtbaan werd in 1985 geopend en groeide uit tot een van de bekendste familieachtbanen van Nederland. Velen maakten in de trein hun eerste achtbaanrit.
De nieuwe Kikker8baan bouwt voort op die traditie. De baan behoudt de herkenbare dubbele “acht”-vorm van het origineel, maar is volledig opnieuw gebouwd. De attractie krijgt een motorcross-thema, een verwijzing naar de motorsportgeschiedenis van het landgoed Duinrell, waar in de jaren veertig en vijftig crosswedstrijden werden georganiseerd.

Lees meer »
5 maart 2026

Magic Spring Festival blaast extra magie in de seizoensopening van Attractie‑ & Vakantiepark Slagharen

 

Op 28 maart 2026 heropent het park de toegang tot het Wilde Westen, waarbij de eerste bezoekers worden verwelkomd in een levendige voorjaarssetting. Attractie- en Vakantiepark Slagharen initieert het seizoen met een vernieuwde editie van het Magic Spring Festival. Dit voorjaarsfestival, dat het afgelopen jaar met enthousiasme werd ontvangen, keert dit seizoen voor de tweede keer terug. Bezoekers kunnen vanaf de eerste dag rekenen op vrolijk amusement, nieuwe verrassingen binnen het park en een sfeervolle aanvang van de lente.

 

Een lente vol ontdekkingen

Tijdens het Magic Spring Festival neemt goochelaar Joost een centrale positie in binnen het park. Op zijn eigen podium vertolkt hij de rol van een rondtrekkende ‘sjacheraar’ die zijn kunsten in het Wilde Westen ten gehore brengt. Het is zijn ambitie om in het Circus theater op te treden, hoewel deze status vooralsnog buiten bereik blijft.

 

Goochelaar Joost weet met zijn korte acts, die variëren van lichtvoetig tot ronduit verbluffend, moeiteloos de aandacht te trekken. Zijn optredens zijn uitgegroeid tot een herkenbare attractie: bezoekers neigen ertoe om even te stoppen, benieuwd naar hetgeen hij deze keer te bieden heeft.

 

Angels Inc. betovert het Circustheater

Deze lente verwelkomt Attractie- en Vakantiepark Slagharen een spectaculaire nieuwkomer: Angels Inc. Deze internationale magic dance group, opgericht door illusionist en wereldkampioen Sittah Koene, presenteert een verrassende combinatie van indrukwekkende illusies, krachtige choreografieën en moderne energie. Met vijf performers die een feilloze samenwerking combineren met visuele effecten, bieden zij een dynamische show die zowel families als liefhebbers van magie zal verrassen. Deze act, die wereldwijd geprezen is, zal voor het eerst in het park te zien zijn.

 

Entertainment op elke straathoek

Tijdens het festival zijn ook de iconische figuren van Attractie- en Vakantiepark Slagharen prominent aanwezig. Burgemeester Bright heeft de artiesten naar het stadje Slagharen gehaald om de inwoners en bezoekers te trakteren op een gloednieuwe illusieshow. De Red Bandits zorgen met muziek, interactie en een vleugje chaos voor levendigheid op straat en op hun eigen podium. De combinatie van deze bekende personages, spontane straatoptredens en nieuwe magische elementen voorziet het festival van een dynamische en verrassende ambiance.

 

Randy & Rosie vieren opnieuw het voorjaar

De vrolijke voorjaarsshow “Uit je bol!” van Randy & Rosie maakt ook dit seizoen wederom deel uit van het programma. Deze familieshow, die al geruime tijd een vaste waarde is in het voorjaar van Attractie- en Vakantiepark Slagharen, biedt een vertrouwde ervaring. Rosie neemt deel aan de bloemenwedstrijd dit voorjaar, maar de Red Bandits zorgen voor enige ontregeling. Hoe zal dit verlopen...? Met muziek, dans en hun kenmerkende humor presenteren de twee wasberen gezinnen een hoogtepunt waar veel bezoekers jaarlijks naar uitkijken.

 

Start van een sprankelend seizoen

Met de officiële opening op 28 maart 2026 markeert Attractie- en Vakantiepark Slagharen de start van een nieuw seizoen. Bezoekers kunnen vanaf de eerste dag genieten van het Magic Spring Festival, dat zal plaatsvinden tot en met 14 juni 2026, zowel in de weekends als tijdens Pasen en de meivakantie.

 

Verblijfsgasten zijn al vanaf 27 maart welkom voor hun eerste overnachtingen. Deze periode is bij uitstek geschikt voor bezoekers die één of meerdere dagen willen genieten van het voorjaar in het Wilde Westen.

 

Lees meer »

Kies het een van de laatste nieuwsberichten:

Maart 2026

Toverland viert jubileum met nieuwe illusieshow Hans Klok: Magic Memories

Attractiepark Toverland viert in 2026 haar 25-jarig jubileum en pakt daarbij groots uit. Vanaf zaterdag 18 april kunnen bezoekers genieten van de speciaal voor Toverland ontwikkelde show Magic Memories van de wereldberoemde illusionist Hans Klok. In de dertig minuten durende voorstelling worden de toeschouwers meegenomen in een betoverende tijdreis vol illusies en verrassingen. De show wordt opgevoerd tot en met zondag 28 juni in de weekenden en op feestdagen en is inbegrepen bij een Toverland-ticket. Meer informatie is te vinden via toverland.com/hansklok.

Lees meer »

Toverland viert 25-jarig jubileum met 25-uurs openstelling

Attractiepark Toverland bestaat 25 jaar en viert dit bijzondere jubileum met het ToverFestival: 25 Hours of Magic. Dit unieke evenement duurt maar liefst 25 uur en vindt plaats van zaterdag 27 juni 09:00 uur tot en met zondag 28 juni 10:00 uur. In thematische tijdsblokken van vijf uur worden bezoekers getrakteerd op feestelijke activiteiten, waaronder een grootse parade, lasergamen tussen de halloweenkarakters en een spectaculaire vuurwerkshow.

Lees meer »

Efteling opent derde Changing Places Toilet in Nederland

De Efteling heeft vanaf vandaag een Changing Places Toilet, speciaal voor (jonge) bezoekers met een ernstige en/of meervoudige beperking. Het is de derde locatie in Nederland met een speciaal ontworpen toilet, met meer ruimte en specialistische hulpmiddelen zoals een tillift en een aankleedtafel. Vanmiddag hebben Irene Moors, ambassadeur VriendenLoterij, Turan (11) en Kirsty (13), Kinderambassadeurs van Stichting het Gehandicapte Kind, en Sophie (11) dit officieel geopend. Het attractiepark zet daarmee weer een belangrijke stap in de verbetering van haar toegankelijkheid.  “Dat we vandaag het derde toilet mogen openen in de Efteling is bijzonder en belangrijk. Voor velen is een toiletbezoek vanzelfsprekend tijdens een dagje uit, echter is het voor sommige bezoekers met een beperking een reden om thuis te blijven. De Efteling is een plek voor iedereen en daarom zijn we erg blij dat het Changing Places Toilet nu ook bij ons is gerealiseerd. Uiteindelijk hopen we hiermee anderen te inspireren zodat nog veel meer locaties toegankelijker worden,” vertelt Koen Sanders, directeur Product, Markt en Imago bij de Efteling.

Lees meer »

Duinrell overweldigd door 10.000 aanmeldingen voor testrit nieuwe Kikker8baan – 500 fans geselecteerd.

Duinrell heeft een overweldigende respons ontvangen op de oproep voor testrijders van de nieuwe Kikker8baan. Maar liefst 10.000 fans zijn aangemeld om als één van de eersten de nieuwe familieachtbaan te mogen uitproberen. De massale belangstelling onderstreept de sterke band tussen Duinrell en haar fans. De actie trok inschrijvingen uit het hele land en van gezinnen die vaak al jarenlang het park bezoeken. Vanwege deze uitzonderlijke belangstelling heeft Duinrell besloten niet 100, maar 500 testrijders te selecteren. De exclusieve testritten vinden plaats op woensdag 1 april (geen grap) op Duinrell. De geselecteerde deelnemers worden vanaf 12:00 uur verwacht, waarna het testrijden plaatsvindt tussen 13:00 en 15:00 uur. De nieuwe Kikker8baan De nieuwe Kikker8baan is een moderne herinterpretatie van de iconische attractie die al generaties lang bij Duinrell hoort. Met deze nieuwe versie investeert Duinrell in de toekomst van het attractiepark, waarbij nostalgie en innovatie samenkomen in een toegankelijke familieachtbaan. De officiële opening en in gebruikname van de Kikker8baan vind plaats op vrijdag 3 april. Pers is van harte uitgenodigd om op 1 april (geen grap) aanwezig te zijn bij de testritten en als één van de eersten de nieuwe Kikker8baan in werking te zien en van de testers te horen hoe zij de baan ervaren.Uiteraard zijn zij ook welkom op 3 april.

Lees meer »

Mijlpaal behaald in bouw Sky Sifter (Slagharen)

Attractie- & Vakantiepark Slagharen heeft een significante mijlpaal bereikt: de nieuwe attractie, de Sky Sifter, is nu volledig operationeel. Met de installatie van het contragewicht, het laatste en hoogste onderdeel van de constructie, is de complete attractie in zijn geheel zichtbaar. Het team van Attractie- en Vakantiepark Slagharen heeft dit bijzondere moment gezamenlijk gevierd op de bouwlocatie.

Lees meer »
Februari 2026
Januari 2026
December 2025

Efteling geeft grootste strik ter wereld een tweede leven

Tijdens de officiële opening van het Efteling Grand Hotel met de grootste strik ter wereld haalde de Efteling dit jaar een Guinness World Record. De strik was 16,74 meter breed en 17,15 meter hoog. De sierlijke groene stof van deze reusachtige strik, wordt nu hergebruikt. “Stichting Natuurpark de Efteling staat aan de wieg van onze organisatie en daarmee zit duurzaamheid in ons DNA”, vertelt Femke van Es, Manager Maatschappij, Communicatie & Omgeving. “Bij het behalen van het officiële wereldrecord, was het voor ons dan ook vanzelfsprekend dat de stof op een goede en kwalitatieve manier gerecycled zou worden. We vinden het ontzettend mooi dat dit nu concreet is geworden en dat het materiaal op een duurzame manier een nieuw hoofdstuk krijgt.”  

Lees meer »
November 2025

Deze week: Efteling-souvenirs én entreetickets bij Kruidvat

Efteling-fans kunnen hun hart ophalen bij Kruidvat. Naast entreetickets met korting vind je er een exclusieve lijn met sprookjesachtige souvenirs: van miniatuurhuisjes tot boomhangers en spelletjes. Perfect om cadeau te geven, op je verlanglijstje te zetten of gewoon jezelf mee te verwennen!Breng de Efteling-sfeer in huisLaat de betovering van de Efteling tot leven komen in je woonkamer! Versier de kerstboom met een hanger van Langnek of zet een miniatuurhuisje van de Anton Pieck-carrousel op de schouw. De miniatuurhuisjes zijn verkrijgbaar voor 9,99 euro en de boomhangers voor slechts 4,99 euro. Scoor de souvenirs in de winkel of op: https://www.kruidvat.nl/efteling/b/efteliSprookjesachtige cadeaus voor de kleintjesOok de jonge Efteling-fans zijn niet vergeten. Speciaal voor hen zijn er onder andere zachte pyjama’s, warme sokken en een vrolijk Jokie-voorleesboek. Al vanaf 2,99 euro scoor je zo’n leuk Sinterklaas- of kerstcadeau.Met korting naar de EftelingBeleef een betoverende dag in de Efteling voor een sprookjesprijs! In de winkel of op Kruidvat.nl koop je nu entreetickets voor de Efteling voor slechts 35 euro per stuk.De vouchers zijn verkrijgbaar van 10 november tot en met 21 december 2025. Je kunt ze inwisselen voor een entreeticket op een doordeweekse dag tussen 10 november en 19 december 2025, of op een willekeurige dag (ook in het weekend) van 5 januari tot en met 31 maart 2026.Maak kans op een betoverende overnachtingVoor de allerkleinsten zijn er speciale Efteling luierdozen, met drie pakken luiers per doos. In tien dozen zitten gouden tickets verstopt. Ben jij één van de gelukkigen? Dan win je een betoverende overnachting in het Efteling Wonder Hotel voor vier personen, inclusief twee dagen toegang tot het park. Samen goed voor een waarde van 665 euro!

Lees meer »
Oktober 2025
September 2025

Amoertijgerdrieling in Ouwehands Dierenpark zet eerste stapjes in het buitenverblijf!

De Amoertijgerjongen, die op dinsdag 10 juni ter wereld kwamen, hebben hun eerste stapjes in het grote buitenverblijf gezet. De eerste periode brachten moeder en jongen door in het kraamhol en het verblijf achter de schermen. Inmiddels, een kleine drie maanden later, zijn ze te bewonderen door de gasten van het park. De laatste keer dat er jonge tijgers te zien waren in Ouwehands Dierenpark was in 2006.

Lees meer »

Halloween in Slagharen keert terug in 2025!

Attractie- & Vakantiepark Slagharen presenteert na de succesvolle edities van 2023 en 2024 dit najaar opnieuw een spectaculair programma tijdens Halloween. Overdag kunnen gezinnen genieten van het familie-evenement Scary Prairie, terwijl in de avond het huiveringwekkende Western Nightmares begint. Zo biedt Attractie- & Vakantiepark Slagharen een unieke Halloween beleving voor alle leeftijden.

Lees meer »
Augustus 2025

Fietsroute rond Efteling vertelt het verhaal van attractie Danse Macabre

Vanaf vandaag kunnen fietsers zich onderdompelen in een sfeervolle route vol Brabantse geschiedenis en vertelcultuur. De gloednieuwe fietsroute van Brabant Partners ‘De Verdoemde Brief’ is een 18 kilometer lange themaroute die deel uitmaakt van de reeks Sagen & Legenden-routes in Brabant. Deze route voert langs plekken rondom Kaatsheuvel en Nationaal Park Loonse en Drunense Duinen en borduurt voort op een eeuwenoud verhaal welke voortleeft in de Efteling-attractie Danse Macabre.

Lees meer »

Nieuwe show en attractie voor themagebied Raveleijn in de Efteling

Het themagebied van de magische stad Raveleijn in de Efteling wordt compleet vernieuwd en uitgebreid met een attractie. De bekende parkshow wordt helemaal vernieuwd met een nieuwe verhaallijn en indrukwekkende showeffecten, waarin de huidige hoofdpersonages te zien blijven. Daarnaast worden er extra componenten toegevoegd aan het herkenbare decor in de openluchtarena. Het attractiepark hoopt straks nog meer bezoekers mee te nemen in het thema van Raveleijn dankzij een nieuwe, spannende en compacte attractie, uitbreiding van de horecalocatie en toevoeging van een souvenirwinkel. De huidige parkshow is dit seizoen voor het laatst te zien. Het vernieuwde themagebied opent naar verwachting eind 2026.

Lees meer »

Toverland onthult Unmasked: nieuwe Haunted Experience én scare zone tijdens Halloween

Attractiepark Toverland is volop bezig met de voorbereidingen voor het griezeligste seizoen van het jaar: Halloween. Vanaf zaterdag 4 oktober is het opnieuw tijd voor 13 angstaanjagende Halloween Nights en 21 familievriendelijke Halloween Days. Tijdens de Halloween Nights opent Toverland zes scare zones en zes Haunted Experiences, waarvan er dit jaar twee nieuw zijn. Samengebracht onder ‘Unmasked’ ontvouwen zich twee nieuwe ervaringen die naadloos op elkaar aansluiten. Meer informatie over het programma is te vinden via toverland.com/halloween.

Lees meer »

Gegarandeerd feest tijdens de Wild West Summer Nights deze week!

Twee knalacts, één missie: het dak eraf!De Wild West Summer Nights blijven gaan, en deze week is het de beurt aan de ultieme sfeermakers:🔸 Woensdag 13 augustus Het Feestteam100% feestgarantie met hits als “Shirt uit en zwaaien”.Zingen, springen, lachen. Alles mag. Alles kan. Alles moet. 🔸 Zaterdag 16 augustus De AlpenzusjesAprès-ski in hartje zomer en dat ook nog in het Wilde Westen!Van “Naar voren, naar achteren” tot ongegeneerd hossen in Tirol-stijl. 

Lees meer »

BillyBird Drakenrijk start verkoop abonnementen voor nieuwe binnenspeeltuin

Het is vanaf nu mogelijk om een abonnement af te sluiten voor de gloednieuwe binnenspeeltuin van BillyBird Drakenrijk. Wie nu lid wordt van Drakenrijk sluit een lidmaatschap voor anderhalf jaar af. Aangezien de binnenspeeltuin medio maart 2026 opent zit deze inbegrepen bij de nieuwe abonnementen. "Leden" zoals het familiepark haar abonnementhouders noemt, hebben met een lidmaatschap toegang tot het gehele park. Naar verluidt gaat de binnenspeeltuin voor het eerst open exclusief voor leden. Wie dus als eerste een kijkje wil nemen, zal een lidmaatschap moeten bemachtigen.

Lees meer »

Guinness World Record voor de Efteling

Ter ere van de feestelijke opening van het Efteling Grand Hotel heeft de Efteling ’s werelds grootste strik aan de façade van het nieuwe luxe hotel gehangen. De strik is 16.74 meter breed en 17.15 meter hoog. Vanochtend werd tijdens de openingsceremonie bekendgemaakt dat de Efteling officieel het GUINNESS WORLD RECORDS™-record van ‘Largest Ribbon Bow’ heeft behaald. Er was een jurylid van Guinness World Records aanwezig om de oorkonde aan Algemeen Directeur Fons Jurgens te overhandigen.

Lees meer »
Juli 2025

Unieke gebeurtenis in Ouwehands Dierenpark met geboorte van koala

Mooi nieuws uit Ouwehands Dierenpark. Het koala vrouwtje dat nu ruim een jaar in het dierenpark in Rhenen verblijft heeft een kleine koala in haar buidel, een joey. Het jong is al ruim twee maanden oud en zal zich dit jaar nog laten zien. Het is een unieke gebeurtenis. Nooit eerder werd er in Nederland een koala geboren. De diersoort is sinds april 2024 alleen te zien in Ouwehands Dierenpark.

Lees meer »