25 vlechten gedoneerd op Dag van het Sprookje in de Efteling

Gepubliceerd op 7 juli 2026 om 22:29

Vandaag, op de Dag van het Sprookje, vierde de Efteling de 25e verjaardag van Raponsje. Ter ere van dit jubileum konden 25 gasten op deze sprookjesachtige dag hun vlecht doneren aan de Nederlandse Haarstichting. Het was een bijzonder gezicht: 5 kappers stonden midden in het Sprookjesbos klaar om de vlechten af te knippen en om de gulle gevers als dank te voorzien van een nieuwe coupe en een officiële oorkonde. De gedoneerde vlechten (ruim 10 meter in totaal) zijn bestemd voor mensen die door de behandeling van kanker of door haarziekten hun haar hebben verloren. In totaal waren de kappers belangeloos vijf uur aan het werk. 

 

Raponsje laat al 25 jaar haar lange vlecht uit haar hoge toren neer, zodat de toverkol haar kan bezoeken. In 2001, bij de komst van het nieuwe sprookje, ging de Efteling op zoek naar de langste vlecht van Europa. Dit jaar werden mensen opgeroepen om hun vlecht van minimaal 30 cm te doneren aan de Nederlandse Haarstichting. Sinds de oproep op 8 juni meldden een kleine honderd gasten zich aan, met een onderbouwing waarom ze hun haar willen schenken. De 25 gasten die  vandaag in het Sprookjesbos geknipt zijn, maken met hun donatie van hun vlecht het verschil voor een ander. 

Iets betekenen voor iemand anders
Annelot Gent, een Nederlandse die in Antwerpen woont doneerde een 30 cm lange vlecht: “Net als Rapunzel word ik begin juli 25 en ik vind het fantastisch om mijn blonde haar de dag na mijn verjaardag te doneren aan de Haarstichting. Als klein meisje was ik al in de ban van het sprookje en zei ik tegen de kapper dat ik ‘Rapunzel haar’ wilde. Ik vind het een mooi initiatief en hoop andere mensen gelukkig te kunnen maken die hun haren zijn verloren. Zo is de cirkel rond.”

De bijna 9-jarige Lou Gottenkieny uit Enter in Twente besloot haar prachtige, volle haren te doneren aan het goede doel: “Met mijn donatie wil ik andere kinderen en mensen die door ziekte hun haar zijn verloren helpen. Met een mooie pruik krijgen ze weer zelfvertrouwen en kunnen ze weer lachen. Dat ik mijn haar mag afknippen in het Sprookjesbos van de Efteling maakt dit bijzondere moment nog magischer. Ik vind het fijn dat ik met mijn haar iets kan betekenen voor iemand anders.”

7: een sprookjesgetal
De Efteling viert elk jaar op de zevende dag van de zevende maand de Dag van het Sprookje, want het getal 7 is een sprookjesgetal. Wie kent niet de zeven geitjes die de wolf te slim af zijn, of de zeven dwergen die Sneeuwwitje in huis nemen. Of denk aan de zeven zeereizen van Sindbad de Zeeman of de zevenmijlslaarzen waarmee Klein Duimpje aan de reus ontsnapt.

Over de Nederlandse Haarstichting
De Haarstichting is er voor iedereen die te maken krijgt met haarproblemen of haarziekten. Deze stichting schenkt kosteloos haarwerken aan financieel minder bedeelde mensen die door de behandeling van kanker of door haarziekten hun haar hebben verloren. Zij verstrekt professionele informatie, vormt een platform voor lotgenoten en verzamelt haardonaties in om haarwerken van te maken.   

 

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.