De Amoertijgerjongen, die op dinsdag 10 juni ter wereld kwamen, hebben hun eerste stapjes in het grote buitenverblijf gezet. De eerste periode brachten moeder en jongen door in het kraamhol en het verblijf achter de schermen. Inmiddels, een kleine drie maanden later, zijn ze te bewonderen door de gasten van het park. De laatste keer dat er jonge tijgers te zien waren in Ouwehands Dierenpark was in 2006.
Al vanaf het begin stonden de luiken van het verblijf achter de schermen naar het grote buitenverblijf open. Wanneer de jongen een volgende stap zouden zetten, lag dus helemaal bij de dieren zelf. De jonge tijgers ontwikkelen zich snel en hebben inmiddels hun eerste stapjes in het grote buitenverblijf gezet. Hun moeder houdt ze continu in de gaten. Op het moment dat de jonge tijgers te ver weggaan, pakt zij ze op en brengt ze haar jongen terug naar het binnenverblijf achter de schermen. De eerste beelden zijn op dit moment nog gelukstreffers, maar de verwachting is dat de jongen zich de komende tijd steeds vaker gaan laten zien.
Waarom Amoertijgerjongen zo belangrijk zijn
De Amoertijger, ook bekend als de Siberische tijger, is een zeer zeldzame ondersoort van de tijger. De tijger is bedreigd, omdat er nog steeds veel vraag is naar tijgerhuiden, botten en andere lichaamsdelen voor traditionele medicijnen. Halverwege de 20e eeuw waren er nog slechts 20 tot 30 Amoertijgers in het wild. Sindsdien is er gelukkig vooruitgang, want inmiddels is de populatie gegroeid naar een paar honderd. Helaas is de Amoertijger nog steeds bedreigd volgens de IUCN Rode Lijst. Naast het beschermen van het leefgebied van de Amoertijger en het tegengaan van stroperij, is het dus ook belangrijk om een genetisch gezonde reservepopulatie van de Amoertijger in stand te houden. Daar werken dierenparken hard aan, door middel van een Europees managementprogramma. Deze drieling is dan ook een belangrijke bijdrage aan het in stand houden van deze soort.
Reactie plaatsen
Reacties