Efteling opent derde Changing Places Toilet in Nederland

Gepubliceerd op 25 maart 2026 om 17:59

De Efteling heeft vanaf vandaag een Changing Places Toilet, speciaal voor (jonge) bezoekers met een ernstige en/of meervoudige beperking. Het is de derde locatie in Nederland met een speciaal ontworpen toilet, met meer ruimte en specialistische hulpmiddelen zoals een tillift en een aankleedtafel. Vanmiddag hebben Irene Moors, ambassadeur VriendenLoterij, Turan (11) en Kirsty (13), Kinderambassadeurs van Stichting het Gehandicapte Kind, en Sophie (11) dit officieel geopend. Het attractiepark zet daarmee weer een belangrijke stap in de verbetering van haar toegankelijkheid.  “Dat we vandaag het derde toilet mogen openen in de Efteling is bijzonder en belangrijk. Voor velen is een toiletbezoek vanzelfsprekend tijdens een dagje uit, echter is het voor sommige bezoekers met een beperking een reden om thuis te blijven. De Efteling is een plek voor iedereen en daarom zijn we erg blij dat het Changing Places Toilet nu ook bij ons is gerealiseerd. Uiteindelijk hopen we hiermee anderen te inspireren zodat nog veel meer locaties toegankelijker worden,” vertelt Koen Sanders, directeur Product, Markt en Imago bij de Efteling.

Samenwerking Stichting het Gehandicapte Kind
Voor de totstandkoming van het Changing Places Toilet heeft de Efteling nauw samengewerkt met Stichting het Gehandicapte Kind. “Kinderen met een ernstige motorische beperking kunnen niet altijd een dagje uit met hun gezin en samen fijne herinneringen maken, omdat de sanitaire voorzieningen niet altijd voldoen aan wat zij nodig hebben. Met de opening van deze derde locatie zijn we goed op weg naar onze doelstelling van 30 speciale toiletvoorzieningen in Nederland. En dat op een wonderlijke plek als de Efteling. Ik weet zeker dat we hier veel gezinnen enorm blij mee maken,” vertelt Rebecca Gerritse, directeur van Stichting het Gehandicapte Kind. De realisatie van de Changing Places Toiletten in Nederland wordt mede mogelijk gemaakt dankzij de deelnemers van de VriendenLoterij. 

Toegankelijkheid en meedoen met de rest
Ook aanwezig bij de opening van het Changing Places Toilet in de Efteling zijn Sophie (11) en haar moeder Monique. Sophie heeft een elektrische rolstoel waarmee zij steeds meer dingen zelfstandig kan doen en gaat er graag op uit met haar vriendinnen en gezin. Monique vertelt: “Wij kunnen alleen naar plaatsen waar oog is voor toegankelijkheid en waar Sophie kan meedoen, net zoals de rest. In de Efteling kan dat gelukkig en daarom komen we er graag. Dankzij het nieuwe Changing Places Toilet is dit nu nog beter geregeld en dat vinden we fantastisch!”

Changing Places Toilet
Een Changing Places toilet is bedoeld voor (jonge) bezoekers met een ernstige en/of meervoudige beperking. Het speciaal ontworpen toilet, met extra ruimte om te manoeuvreren met een rolstoel, is voorzien van specialistische hulpmiddelen zoals een tillift en een aankleedtafel, naast de gebruikelijke sanitaire voorzieningen in toegankelijke toiletten. In Groot-Brittannië zijn er al ruim 2500 Changing Places Toiletten. In Nederland zijn er nu drie locaties die een Changing Places Toilet aanbieden: Safaripark Beekse Bergen, Paleis Het Loo en de Efteling. Het Changing Places Toilet in de Efteling bevindt zich nabij de Speelweide in het Marerijk. De locatie is goed bereikbaar en staat aangegeven op de plattegronden.

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.